2013 m. kovo 4 d., pirmadienis

Atrodo turiu viską: stogą virš galvos, pinigų kišenėje, draugus ir jų meilę, gerą telefoną, fotoaparatą, kompiuterį ir internetą, esu pavalgiusi, einu į koncertus ir kitus renginius. Turiu močiutes, dėdes, tetas, pusbrolius ir pusseseres. Taip pat turiu ir seserį bei brolį, mamą ir tėtį. Bet iš tiesų neturiu man svarbiausio dalyko - tėvų palaikymo, noro mane išklausyti ir suprasti. Negaunu jų meilės, kokią tikriausiai turėčiau gauti. Na ir kas, kad man beveik aštuoniolika, tai nereiškia, kad man nebereikia visai tėvų dėmesio ir palaikymo. Iš tiesų, palaikymo man reikia dabar labiausiai. Ir taip nesijaučiu graži ir protinga, ir atrodo, tėvai turėtų padėti su tuo, pagirti, patarti, o ne rėkti ir aiškinti, kad gyvenime nieko nepasieksi, nes nieko nesugebi. Ne tai, kad pasakytų "Stenkis, tau pasiseks, išmoksi, tu stipri" Ne. To nepamenu, kad girdėčiau iš savo tėvų. Esu girdėjusi, kai jie tai sako mano seseriai..bet niekada man. Ir dabar, noriu išvažiuoti į Angliją vasarai, pamatyti pasaulį, kurio būdama po tėvų sparneliu, negalėjau pamatyti. Niekada neišvažiavau toliau už Lietuvos ribų ir mane traukia tos kitos šalys ir kultūra..ir truputį gąsdina, bet tai niekis. Taigi, noriu išvažiuoti į Londoną, jau su drauge kūrėme planus. Žinau, kad mano tėvai neturi labai daug pinigų mane leisti visai vasarai į kitą šalį, nes buto paskolos gražinimas ir tos nesveikos kainos už vandenį, šildymą ir visą kitą yra per didelės lyginant su jų atlyginimais, todėl mane sutiko paremti močiutės ir tetos. Ir atrodo tėvai tiesiog turi mane palaikyti morališkai, kad aš ten išgyvensiu, rasiu darbą, naujų draugų..Bet taip nėra. Tėčiui tai visai nerūpi. Iš ties, net nežinau ar jis dar pamena, tokį mano planą, kurį vis visiems kartoju, nes jis bus gyvendintas. Prisiekiu. O mama..Ji tik nusijuokia "Tu esi per kvaila išgyventi net kaime, tai kaip išgyvensi ten?" arba "Ir kur tu važiuosi? Tu per silpna..Tu ten jau po dviejų dienų skambinsi, kad važiuoji namo. Nemoki susirasti draugų, bendrauti ar net valgyt pasigaminti.." Štai, mano mamos palaikymas. Puikus, tiesa? Taip, nesu gera virtuvėje, bet pasigaminti valgyti išgyvenimui sugebu, be to, greito maisto restoranų ten pilna. Nemoku bendrauti? Moku, tik ne su savo šeima, nes iš tiesų, nenutuokiu  kaip su jais kalbėti, kad įtiktum. Per kvaila išgyventi net kaime? Iš kur ji žino? Nepamenu kada esu kaime buvus. Kvaila išgyventi? Iš kur ji tikrai tai žino, jei nebandžiau dar to. Visada buvau apsupta žmonių, kurie viską padarydavo už mane ir iš ties, net neleisdavo padaryti man, nes vis kartojo, kad esu tam per kvaila..Bet gal pabandykime, o tada kalbėkime?
Kartais sėdžiu mokykloje ir tiesiog žiūriu pro langą, nes žodžiai, kad esu kvaila, man yra taip užsikirtę, kad jaučiuosi jais patikiu. Svajoti, kurti planus ir klausytis mokytojos žodžių jaučiuosi per kvaila. Vakarais verkiu, nes būna, kad mėnesio, savaitės ar dienos susideda taip, kad iš tiesų esu atrodo, kad nesugebu nieko ir nereikalingas žmogus, jog tiesiog norisi išnykti. Patyčios mokykloje niekada manęs neprivedė prie savižudybės minčių, kaip privedė mano šeima. 
Ankščiau pilnai nesupratau žmonių, kurie pjaustosi. Visada maniau, kad jie truputį kvaili, juk pasilieka randus savo seno gyvenimo apie kurį, gyvendami geresniame gyvenime, nenorės prisiminti..kol pati nepaėmiau peiliuko į rankas...Ne, nesipjaustau riešo, esu tam per silpna, o gal atvirkščiai - per stipri..Man tereikia tiesiog įsipjauti bet kur į odą, kur žinau, kad skaudės ir viskas..o  vėliau galėsiu pasakyti, kad netyčia įsipjoviau su peiliu..be to, tokie randai greičiau gyja ir kai susikursiu savo gyvenimą, neturėsiu nieko, kas man primintų apie paauglystės kvailystes, barnius su tėvais ir visišką savęs niekinimą..
Atrodo, daug suprantu dabar..bet kai yra momentas, kai iš tiesų nekenti savęs, paklausai įžeidimų ar tokių tėvų žodžių, mintys, kad esi graži, stipri ir mylima - dingsta. Apie tai negalvoji ir net nenori pagalvoti.
 Štai, kaip viskas veikia...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą